Filtrowanie

Kategorie

Sprzęt do działań na lodzie

  • Sanie do ratownictwa lodowego (zwane również ”deską lodową”) są pływającym, nowoczesnym urządzeniem ratowniczym. Konstrukcja opracowana została przy współpracy z grupami ratownictwa technicznego Państwowej Straży Pożarnej.

    8 175,00 zł
  • Wyposażenie sań: Wiosło lodowe składane, bosak teleskopowy, rzutka ratownicza, kolce lodowe, pasy asekuracyjne. Waga wynosi ok. 35 kg.

    8 175,00 zł
  • Dzięki łatwemu do złożenia Trapowi ratowniczemu przechodzenie po wodzie, bagnach oraz lodzie nie będzie stanowiło problemu. Dostępny w długościach 6, 10 i 15m.

    21 399,54 zł
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Sprzęt do działań na lodzie 

Sanie do ratownictwa lodowego (zwane również ”deską lodową”) są pływającym, nowoczesnym urządzeniem ratowniczym. Konstrukcja opracowana została przy współpracy z grupami ratownictwa technicznego Państwowej Straży Pożarnej. Kadłub z płozami ślizgowymi, zbudowany z kompozytów poliestrowo-szklanych z dodatkiem włókna węglowego. składa się z hermetycznych komór wypornościowych wypełnionych pianą poliuretanową. W tylnej części kadłuba znajdują się dwa uchwyty metalowe do prowadzenia sań przez ratownika, oraz zaczep do mocowania liny asekuracyjnej. W części środkowej znajduje się okular umożliwiający ratownikowi poszukiwanie obiektów podwodnych, który jest dopasowany do kształtu twarzy minimalizując efekty świetlne. Jedne  z  oferowanych przez nas sań  posiadają składane relingi. W znacznym stopniu ułatwia to transport oraz przechowywanie. Zwiększają skuteczność i bezpieczeństwo ryzykownych akcji ratowniczych w warunkach zimowych na akwenach.