W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Butle do tlenu

Aktywne filtry

Butla o poj. 2,7l aluminiowa

Butla tlenowa aluminiowa o pojemności 2,7 dm z zaworem standardowym DIN o ciśnieniu roboczym 20MPa (=200 bar) Pasuje do torby PSP R1.

Cena 676,50 zł

Butla tlenowa 10l

Butla 10 dm3 do tlenu medycznego. Wysokość butli to 81 cm przy ok. 12 kg masy przy ciśnieniu próbnym 300 bar. Butle sprzedawane są bez tlenu.

Cena 703,56 zł

Reduktor Mediselect II , złącze AGA

Reduktor tlenowy MEDISELECT II ze skokowo regulowanym przepływem 0-25 l/min oraz złączem AGA. Spełnia wymagania dla sprzętu tlenowego w PSP, OSP, pogotowiu ratunkowym i placówkach służby zdrowia.

Butle do tlenu

Wszelkie służby ratunkowe, w tym również straż pożarna, muszą być przygotowane na błyskawiczną i efektywną interwencję w każdej sytuacji. W podstawowych zestawach ratowniczego wyposażenia koniecznie powinna znaleźć się butla z tlenem medycznym. Stanowi ona element wymaganego w ratownictwie medycznym zestawu PSP R-1. Zazwyczaj wykonana jest ze stali bądź też ze znacznie lżejszego aluminium. 

Terapia tlenem jest często koniecznością w sytuacjach, kiedy poszkodowani przez dłuższy czas nie mieli dostępu do czystego powietrza i istnieje ryzyko niedotlenienia tkanek. Zalecana jest np. w przypadku zatrucia tlenkiem węgla, zawału mięśnia sercowego, niekiedy jest również wskazana przy oparzeniach termicznych. Tlenoterapia jest także często wykorzystywania w celu leczenia chorób przewlekłych takich jak niewydolność oddechowa, astma, choroba dekompresyjna, mukowiscydoza. W naszej ofercie dostępne są butle do tlenu o różnych pojemnościach: 2l; 2,7l; 10l. Wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadające grube ścianki butle gwarantują doskonałą trwałość i mogą być stosowane przez długi czas. Sprzedawane przez nas butle są puste – ponieważ tlen medyczny jest lekiem, można go kupić wyłącznie w specjalistycznych hurtowniach medycznych. 

Profesjonalne akcesoria do butli tlenowych

Do butli z tlenem należy zamontować specjalny reduktor, który również dostępny jest w ofercie sklepu Strefa 998. W przypadku masowych zdarzeń, kiedy poszkodowanych osób jest więcej, doskonałym rozwiązaniem jest rozdzielacz do tlenoterapii masowej. Przyrząd ten umożliwia podawanie tlenu 4 osobom jednocześnie, co pozwala na błyskawiczne udzielenie pomocy oraz zwiększenie efektywności podejmowanych działań. 

Kompleksowa oferta butli z tlenem dla jednostek medycznych

Specjalistyczny asortyment w sklepie Strefa 998 pozwala w pełni wyposażyć wszelkie jednostki ratownictwa medycznego i odpowiednio przygotować je na interwencję w każdej sytuacji. Dzięki profesjonalnym akcesoriom z naszej oferty, zwiększysz skuteczność wszelkich działań podejmowanych przez Twoją jednostkę!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć