W przypadku pilnej dostawy, prosimy o kontakt.

close

Butle do tlenu

Aktywne filtry

Butla tlenowa aluminiowa 2 l

Butla tlenowa aluminiowa o pojemności 2 l z zaworem standardowym DIN o ciśnieniu roboczym 20MPa (=200 bar) Pasuje do torby PSP R1.

Cena 520,00 zł

Butla tlenowa 10l

Butla 10 dm3 do tlenu medycznego. Wysokość butli to 81 cm przy ok. 12 kg masy przy ciśnieniu próbnym 300 bar. Butle sprzedawane są bez tlenu.

Cena 590,00 zł

Reduktor Mediselect II , złącze AGA

Reduktor tlenowy MEDISELECT II ze skokowo regulowanym przepływem 0-25 l/min oraz złączem AGA. Spełnia wymagania dla sprzętu tlenowego w PSP, OSP, pogotowiu ratunkowym i placówkach służby zdrowia.

Butla tlenowa

Butla tlenowa to niezbędne wyposażenie jednostek ratowniczych. Wszelkie służby ratunkowe, w tym również straż pożarna, muszą być przygotowane na błyskawiczną i efektywną interwencję w każdej sytuacji. W podstawowych zestawach ratowniczego wyposażenia koniecznie powinna znaleźć się butla z tlenem medycznym. Stanowi ona element wymaganego w ratownictwie medycznym zestawu PSP R-1. Zazwyczaj wykonana jest ze stali bądź też ze znacznie lżejszego aluminium.

Butla tlenowa zgodna z wytycznymi KSRG

Butla tlenowa medyczna 2,7l aluminiowa jest zgodna z wytycznymi Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Butla tlenowa to pojemność sprężonego tlenu min 400 litrów przy ciśnieniu 150 bar. Jest to produkt, który spełnia wymogi wytycznych KSRG. Ponadto butla tlenowa jest wyposażona w zawór DIN. Ważną informacją jest, że butla jest nienapełniona. Oferowane butle to m.in. produkty posiadające płaskie dno oraz homologację producenta (znak PI). Butle tlenowe ważne są przez 10 lat do działań normalnych - atest techniczny (zgodnie z przepisami). Gotowa do zestawów ratownictwa medycznego np. PSP R1.

Butla tlenowa jako konieczność w trudnych sytuacjach

Terapia tlenem jest często koniecznością w sytuacjach, kiedy poszkodowani przez dłuższy czas nie mieli dostępu do czystego powietrza i istnieje ryzyko niedotlenienia tkanek. Zalecana jest np. w przypadku zatrucia tlenkiem węgla, zawału mięśnia sercowego, niekiedy jest również wskazana przy oparzeniach termicznych. Tlenoterapia jest także często wykorzystywania w celu leczenia chorób przewlekłych takich jak niewydolność oddechowa, astma, choroba dekompresyjna, mukowiscydoza. W naszej ofercie dostępne są butle do tlenu o różnych pojemnościach: 2l; 2,7l; 10l. Wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadające grube ścianki butle gwarantują doskonałą trwałość i mogą być stosowane przez długi czas. Sprzedawane przez nas butle są puste – ponieważ tlen medyczny jest lekiem, można go kupić wyłącznie w specjalistycznych hurtowniach medycznych.

Reduktor do butli tlenowej

Reduktor do butli tlenowej tworzony jest z wytrzymałych materiałów, przez co nadaje się do wieloletniej eksploatacji. Dzięki temu wyróżniają się również dużą odpornością na czynniki zewnętrze. Do zalet reduktora butli tlenowej należą niewielkie rozmiary i lekkość, przez co można je stosować bez żadnych przeszkód w dowolnej sytuacji. Reduktory do butli tlenowej to gwarancja trwałych, odpornych, a przy tym bezpiecznych w użytkowaniu urządzeń. Produkty najlepiej wpasowują się w potrzeby szpitali oraz pozostałych ośrodków ochrony zdrowia, a przede wszystkim jako dodatkowe wyposażenie jednostek ratowniczo-gaśniczych. Reduktor do butli tlenowej wykorzystywany jest do zredukowania lub zmniejszenia ciśnienia pobieranego z butli tlenu medycznego. Reduktory mają zastosowanie do dystrybucji tlenu w tlenoterapii. Reduktory do butli tlenowych wyróżnia łatwością w obsłudze, najważniejszą zaletą jaką wyróżnia reduktor jest jej niezawodność.

Profesjonalne akcesoria do butli tlenowych

Do butli z tlenem należy zamontować specjalny reduktor, który również dostępny jest w ofercie sklepu Strefa 998. W przypadku masowych zdarzeń, kiedy poszkodowanych osób jest więcej, doskonałym rozwiązaniem jest rozdzielacz do tlenoterapii masowej. Przyrząd ten umożliwia podawanie tlenu 4 osobom jednocześnie, co pozwala na błyskawiczne udzielenie pomocy oraz zwiększenie efektywności podejmowanych działań. Kompleksowa oferta butli z tlenem dla jednostek medycznych Specjalistyczny asortyment w sklepie Strefa 998 pozwala w pełni wyposażyć wszelkie jednostki ratownictwa medycznego i odpowiednio przygotować je na interwencję w każdej sytuacji. Dzięki profesjonalnym akcesoriom z naszej oferty, zwiększysz skuteczność wszelkich działań podejmowanych przez Twoją jednostkę!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć