Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Kategorie

Butle do tlenu

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Butle do tlenu

Wszelkie służby ratunkowe, w tym również straż pożarna, muszą być przygotowane na błyskawiczną i efektywną interwencję w każdej sytuacji. W podstawowych zestawach ratowniczego wyposażenia koniecznie powinna znaleźć się butla z tlenem medycznym. Stanowi ona element wymaganego w ratownictwie medycznym zestawu PSP R-1. Zazwyczaj wykonana jest ze stali bądź też ze znacznie lżejszego aluminium. 

Terapia tlenem jest często koniecznością w sytuacjach, kiedy poszkodowani przez dłuższy czas nie mieli dostępu do czystego powietrza i istnieje ryzyko niedotlenienia tkanek. Zalecana jest np. w przypadku zatrucia tlenkiem węgla, zawału mięśnia sercowego, niekiedy jest również wskazana przy oparzeniach termicznych. Tlenoterapia jest także często wykorzystywania w celu leczenia chorób przewlekłych takich jak niewydolność oddechowa, astma, choroba dekompresyjna, mukowiscydoza. W naszej ofercie dostępne są butle do tlenu o różnych pojemnościach: 2l, 2,7l, 10l. Wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadające grube ścianki butle gwarantują doskonałą trwałość i mogą być stosowane przez długi czas. Sprzedawane przez nas butle są puste – ponieważ tlen medyczny jest lekiem, można go kupić wyłącznie w specjalistycznych hurtowniach medycznych. 

Profesjonalne akcesoria do butli tlenowych

Do butli z tlenem należy zamontować specjalny reduktor, który również dostępny jest w ofercie sklepu Strefa 998. W przypadku masowych zdarzeń, kiedy poszkodowanych osób jest więcej, doskonałym rozwiązaniem jest rozdzielacz do tlenoterapii masowej. Przyrząd ten umożliwia podawanie tlenu 4 osobom jednocześnie, co pozwala na błyskawiczne udzielenie pomocy oraz zwiększenie efektywności podejmowanych działań. 

Kompleksowa oferta dla jednostek medycznych

Specjalistyczny asortyment w sklepie Strefa 998 pozwala w pełni wyposażyć wszelkie jednostki ratownictwa medycznego i odpowiednio przygotować je na interwencję w każdej sytuacji. Dzięki profesjonalnym akcesoriom z naszej oferty, zwiększysz skuteczność wszelkich działań podejmowanych przez Twoją jednostkę!