Filtry

Cena

Cena

  • 450,00 zł - 1 722,00 zł

Prądownice pianowe, nakładki

Aktywne filtry

Prądownica pianowa S-2 (PP-2)

Zadaniem Prądownicy pianowej S - 2 (PP-2) jest wytwarzanie piany ciężkiej. Obudowa wykonana z lekkiego z aluminium. Model z zaworem.

Cena 720,00 zł

Prądownica pianowa S-2 (PP-2) bez zaworu

Oferujemy Prądownice pianowe S - 2 (PP-2) do wytwarzania piany ciężkiej ze specjalną nasadą przyłączeniową o rozmiarze 52 oraz rurą wylotową. Model bez zaworu.

Cena 496,00 zł

Nakładka pianowa Turbosupon

Nakładka pianowa Turbosupon kompatybilna z prądownicą Turbo Jet 2011. Nakładka pozwala na wytworzenie piany ciężkiej do gaszenia płonących cieczy np. benzyny.

Cena 450,00 zł

Nakładka pianowa do prądownicy Turbo Jet 2011

Nakładka pianowa przystosowana do prądownicy Turbo Jet 2011. Mieszadło powietrza, wody i środka pianotwórczego finalnie wytwarzające pianę gaśniczą ciężką

Cena 704,00 zł

Prądownica pianowa S-4 (PP-4)

Prądownica pianowa S - 4 (PP-4) z zaworem odcinającym. Wlot 52, przepływ 400 l/min, waga 3,1 kg. Prądownica posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP.

Cena 880,00 zł

Prądownica pianowa S-8 (PP-8)

Oferowana Prądownica pianowa S - 8 (PP-8) została wyposażona w aluminiowy zawór odcinający. Rura wylotowa wykonana z kwasoodpornej stali. Przepływ 800 l/min.

Cena 1 248,00 zł

Prądownica pianowa S-8 (PP-8) bez zaworu

Prezentujemy Prądownice pianowe S - 8 (PP-8) – model bez zaworu. Rura wylotowa (wlot 75) wykonana ze stali kwasoodpornej, uchwyt gumowy. Przepływ 800 l/min.

Cena 1 024,00 zł

Nasadka pianowa prądownicy ROSENBAUER 101 EN

Nasadka pianowa prądownicy ROSENBAUER 101 EN dzięki której w łatwy sposób możemy podawać pianę ciężką podczas działań gaśniczych.

Cena 1 384,98 zł

Nasadka do ciężkiej piany TIPSA Blue Devil 3012

Nasadka do piany ciężkiej TIPSA dedykowana nowej wersji prądownicy Blue Devil 3012. Charakteryzuje się m. in. lekką i zwartą konstrukcją oraz stałą wydajnością.

Cena 999,00 zł

Prądownica pianowa

Prądownica pianowa jest zakończeniem gaśniczej linii wężowej. Gaszenie cieczy palnych takich jak benzyna, olej czy rozpuszczalniki jest niemalże rutyną w pracy Strażaków - nieodzownym elementem armatury pożarniczej są prądownice pianowe lub nakładki do wytwarzania piany. Urządzenie służy do wytwarzania i podawania piany gaśniczej ciężkiej. Typowa prądownica pianowa składa się z rury wlewowej, zaworu (najczęściej kulowego), uchwytu, dyszy, dźwigni zaworu i nasady. Piana powstaje dzięki mechanicznemu zmieszaniu wodnego roztworu środka pianotwórczego z powietrzem. W prądownicy pianowej czynnikiem roboczym jest wodny roztwór środka pianotwórczego.

Prądownica pianowa jako zakończenie linii gaśniczej

Prądownica pianowa posiada czynnik roboczy jakim jest wodny roztwór środka pianotwórczego. Działa on na zasadzie strumienia, natomiast zasysanym gazem jest powietrze. Wodny roztwór środka pianotwórczego tłoczony jest przez pompę, następnie doprowadzany jest do dyszy rozpraszającej. W dyszy przez zastosowanie zwężającego się przekroju strumień wodnego roztworu środka pianotwórczego uzyskuje duży wzrost prędkości, w wyniku, czego pod wypływającym z dyszy strumieniu tworzy się podciśnienie i poprzez dyszę zasysającą następuje zassanie powietrza. Zassane powietrze miesza się z cząsteczkami roztworu w komorze mieszania, w wyniku czego tworzą się pęcherzyki powietrza. Pęcherzyki te w dolnej części rury prądownicy ulegają ujednorodnieniu i w końcowym elemencie rury prądownicy formowane są w strumień piany ciężkiej. Prądownica pianowa jest zakończeniem linii gaśniczej. Służy do wytwarzania piany ciężkiej (liczba spienienia poniżej 20!) za pomocą syntetycznych i proteinowych pianotwórczych środków gaśniczych. Prądownica pianowa jest odporna na korozyjne działania pianotwórczych środków gaśniczych.

Prądownice do wytwarzania piany ciężkiej

Pośród naszego asortymentu znajdziecie Państwo profesjonalne prądownice do wytwarzania piany gaśniczej ciężkiej o natężeniu przepływu wody od 200 do 800 dm3/min - S-2 (PP-2), S-4 (PP-4) oraz S-8 (PP-8) w wersji z zaworem lub bez zaworu odcinającego. Prądownica pianowa wykonana z wyjątkowo lekkiego stopu aluminium, a impregnacja teflonem i warstwa farby poliestrowej pozwalają na ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Jeżeli dysponujemy prądownicami dającymi możliwość zastosowania nakładki pianotwórczej (np. G-Force, TIPSA BD, Blue Devil lub Turbo Jet) do wytworzenia piany wystarczy zakupić odpowiednią do danego modelu nakładkę pianową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo szeroki wybór niezawodnych prądownic i nakładek pianowych.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?