W związku z aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Filtry

Cena

Cena

  • 71,00 zł - 1 353,00 zł

Sorbent, ADR

Aktywne filtry

Multisorb 20kg

Sorbent sypki Multisorb 20kg w postaci dużych, nie ulegających rozkładowi po absorpcji granulek. Dedykowany do usuwania płynów przemysłowych, benzyny, oleju itp.

Cena 71,16 zł

Superior Special 20kg

Oferujemy sypkie sorbenty Superior Special 20kg wykonane z naturalnych, obojętnych dla środowiska substancji. Sorbenty posiadają duże właściwości absorpcyjne.

Cena 95,94 zł

Zestaw "ADR Podstawowy" 70l torba

Zestaw "ADR Podstawowy" 70l zawiera minimalny zestaw środków niezbędnych do usunięcia rozlewisk olejowych i ropopochodnych. Wszystko schowane w solidnej torbie.

Cena 517,00 zł

Zestaw "Zgodny z umową ADR" 70l torba

Zestaw "Zgodny z umową ADR" 70l torba. Awaryjny zestaw wyposażenia osobistego oraz środków ekologicznych i sprzętu do usuwania np. rozlewisk cieczy olejowych.

Cena 880,00 zł

Zestaw "Poligonowy" 60 x 45 x 40cm pojemnik

Zestaw "Poligonowy" 60 x 45 x 40cm pojemnik zawierający m. in. preparat Sintan®, granulat Sorbent Compakt®, płachty sorbcyjne i  chodnik sorbcyjno-izolacyjny.

Cena 1 206,00 zł

Sorbent Compakt

Worek 20 kilogramowy sorbentu Compakt idealnego do absorpcji wszystkich płynów (ropopochodnych, roztworów wodnych oraz kwasów). Sorbent ten po użyciu nie jest bezużytecznym odpadem. 

Cena 96,00 zł

Sorbent ADR

Sorbent i odtłuszczacze - niezastąpione w ratownictwie chemiczno-ekologicznym

Sorbenty są wykorzystywane przez Strażaków a także inne służby mundurowe do zapobiegania destrukcyjnemu oddziaływaniu substancji chemicznych na środowisko. Awarie urządzeń czy wypadki komunikacyjne to jedne z najczęstszych przyczyn wycieku do środowiska substancji takich jak benzyna, ropa, oleje silnikowe, kwasy i inne chemikalia. By temu zapobiec, używa się odpowiedniego środka – sorbentu.

Sorbent w różnych postaciach do unieszkodliwiania wycieków

Sorbent to ciało stałe, którego właściwości pozwalają na unieszkodliwienie wycieku substancji i zabezpieczenie otoczenia. Dobrej jakości sorbent posiada porowatą strukturę a przez to bardzo dobrą chłonność, przez co pozwala na zebranie (pochłonięcie do wewnątrz) maksymalnej ilości substancji (nawet tych o dużej lepkości) jak najmniejszą ilością produktu. Ma własności antypoślizgowe i nie oddaje wchłoniętej cieczy przez co nie jest przyczyną wtórnego zagrożenia poślizgiem. Do tego dobrej jakości sorbent jest niepalny i nie stwarza dodatkowego zagrożenia pożarem, nie reaguje z pochłanianymi cieczami i nie jest wrażliwy na podmuchy wiatru (nie unosi się na powierzchni rozlewiska) a po zasypanej powierzchni bezpiecznie można chodzić i kontynuować działania ratownicze. W specjalistycznej ofercie naszego sklepu pożarniczego znajdziesz sorbenty w różnych postaciach ale zawsze w tej samej, najlepszej jakości.

Bezpieczne sorbenty i zestawy

Do wycieku niebezpiecznych substancji (również tych o dużej lotności) może dojść również na halach przemysłowych i produkcyjnych, magazynach olejowych, bazach transportowych, w warsztatach, garażach, na stacjach paliw oraz w laboratoriach chemicznych. Posiadanie sorbentu, którego skład jest bezpieczny, zarówno dla użytkownika, jak i środowiska, jest tam niezbędne. Sorbenty lub podręczne zestawy oferujące łatwy dostęp do środków służących do usuwania rozlewisk cieczy olejowych i ropopochodnych oraz do ochrony ratownika przed niebezpiecznymi substancjami są niezbędne nie tylko jako wyposażenie jednostek ratownictwa chemiczno-ekologicznego ale też samochodów specjalistycznych służb drogowych, pomocy drogowej, pogotowia energetycznego, miejskich służb oczyszczania, wojska, itd.  Warto stawiać nie tylko na produkty skuteczne ale też na sorbenty neutralne dla środowiska naturalnego i bezpieczne dla użytkownika a także uniwersalne (możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz) i proste w użyciu. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie w zestaw zawierający nie tylko sorbent ale też np. pojemnik, środki ochrony osobistej, płachty sorpcyjne itp., pozwalające na kompleksową obsługę wycieku.

Sorbenty w zestawach ADR

Sorbenty wchodzą również w skała zestawów ADR. W transporcie drogowym w krajach objętych umową ADR (międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych) pojazdy przewożące substancje niebezpieczne powinny być odpowiednio oznakowane i posiadać zestawy ADR zapewniające łatwy dostęp do środków służących do usuwania rozlewisk cieczy olejowych i ropopochodnych oraz do ochrony usuwającego rozlewisko przed niekorzystnym oddziaływaniem niebezpiecznych substancji. W Strefa998.pl dysponujemy sorbentami oraz zestawami zgodnymi z umową ADR w atrakcyjnej cenie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć