Filtrowanie

Kategorie

Smoki ssawne

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów

Smok ssawny

W czasie gaszenia pożarów strażacy korzystają z wody umieszczonej w zbiorniku wozu, z hydrantu, a także z otwartych zbiorników wodnych. By czerpać wodę z akwenów, muszą dysponować odpowiednim sprzętem. Jednym z nich są smoki ssawne, które pozwalają na pobór wody gaśniczej. Przedmioty pozwalają także na usunięcie wody z zalanych pomieszczeń w celu ich ponownego uzdatnienia. W ofercie pożarniczego sklepu Strefa998.pl znajdziesz szeroki wybór smoków ssawnych, które wyróżniają się solidnością wykonania i skutecznością pracy.

Smoki ssawne proste i skośne

Smoki ssawne to zakończenia linii wężowej. Wyróżnia się dwa typy smoków ssawnych – proste i skośne. W ofercie sklepu Strefa998.pl znajdziesz także smoki do pompy szlamowej. Ponadto dysponujemy smokami, które bezproblemowo unoszą się na lustrze wody – tak zwane smoki pływające oraz akcesoria – pływaki, które utrzymują smoki o standardowej konstrukcji.

Profesjonalne smoki ssawne

Oprócz pobierania wody z akwenów czy miejsc dotkniętych zalaniem, smoki ssawne pełnią także funkcję ochronną. Ich budowa zapobiega dostawaniu się do węża zanieczyszczeń. Poza tym smoki ssawne służą także do zabezpieczania ciągłości linii słupa wodnego. Jest to ważne w momencie przerwania pracy pompy – nie ma potrzeby ponownego zasysania całej linii ssawnej.