Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Kategorie

Ratownictwo wodne

Pokazuje 1 - 35 z 35 elementów

Ratownictwo wodne

Zakres działalności jednostek strażackich jest szeroki i wykracza poza prewencyjną oraz akcyjną walką z pożarami. Do obowiązków strażaka należy także wykonywanie działań na wodzie. Działania obejmują czynności nad jej powierzchnią, jak i pod taflą wody. By przeprowadzić skuteczną i bezpieczną akcję, strażacy potrzebują specjalnego sprzętu, jak i odzieży ochronnej. W sklepie Strefa998.pl doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak działanie na terenach naznaczonych skutkami powodzi lub zalania może być trudne. W końcu nasz skład rekrutuje się z profesjonalnych strażaków, którzy mieli do czynienia z nie jedną sytuacją kryzysową. Dlatego stworzyliśmy kompleksową ofertę sprzętu dedykowaną dla działań ratownictwa wodnego.

Sprzęt do ratownictwa wodnego

Obszar działań ratownictwa wodnego dzieli się na dwa zakresy – podstawowy i specjalistyczny. Specjalistyczny to szereg działań w toni wodnej lub na dnie akwenu. Zakres podstawowy obejmuje czynności wykonywane nad powierzchnią wody, a także powierzchni zalodzonych. W takim wypadku niezbędnym sprzętem, którym powinna dysponować jednostka pożarnicza, jest między innymi kamizelka asekuracyjna, megafon, pontony, sanie lodowe czy kaski.

Profesjonalne wyposażenie dla ratownictwa wodnego

W sklepie Strefa998.pl znajdziesz sprzęt strażacki wysokiej jakości. Nasza wiedza, a także praktyka w zakresie ratownictwa pozwala nam stworzyć bogaty repertuar środków, które pomogą w sposób pozytywny zakończyć akcje i zażegnać sytuacje kryzysowe.